بیوگرافی گوران لاوره

3 سال پیش
Rate this post

بیوگرافی گوران لاوره به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

گوران لاوره (زاده ۲۳ مارس ۱۹۸۲ در زاگرب) بازیکن فوتبال اهل صربستان که در تیم باشگاهی استقلال تهران بازی می‌کند.

زندگینامه گوران لاوره

بیوگرافی گوران لاوره

فعالیت ورزشی

باشگاهی
وی سابقه بازی در تیم‌های مطرحی چون پارتیزان و اندرلشت را در کارنامه خود دارد.

تیم ملی
لاوره یکی از اعضای تیم ملی زیر ۲۱ سال صربستان بود که با این تیم به عنوان نائب‌قهرمانی اروپا رسید. وی همچنین یکی از یاران تیم ملی زیر ۲۱ سال صربستان در مسابقات فوتبال بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۴ محسوب می‌شد.

مصاحبه علیه استقلال

گوران لاوره که برای استقلال بازی چندانی انجام نداد و نتوانست به لحاظ فنی خود را به امیر قلعه نویی تحمیل کند پس از خروج از ایران در مصاحبه ای با « بلیچ اسپورت» یکی از رسانه های کشور صربستان مصاحبه ای جنجالی علیه باشگاه استقلال و امیر قلعه نویی سرمربی این تیم انجام داده است.

در اول این مصاحبه این رسانه توضیح داده است: لاوره از ایران به خاطر ترس از تاثیری که روی فوتبالش می توانست بگذارد خارج شد و این مشکل فقط می تواند به دست فیفا حل شود.بازیکن پیشین استقلال( یکی از دو تیم خیلی خوب ایران است) تجربه بسیار سختی را سپری کرد. در زیر مصاحبه وی را می خوانید:

گوران لاوره در ابتدای صحبت هایش گفت:

« تا سه هفته ابتدایی که در ایران بودم از نظر ذهنی در شرایط خیلی خوبی قرار داشتم. از همان موقع بود که این مشکلات آغاز شد. وقتی به ایران رسیدم متوجه شدم که ویزای من به صورت توریستی صادر شده و مدت آن دو هفته است. پس از آنکه هفت ساعت در فرودگاه معطل شدم، مجبور شدم با هواپیما به بلگراد برگردم.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی میثاق بهادران

این تازه آغاز مشکلات من با استقلال بود.»

لاوره ادامه داد:

« دو ماه پس از اینکه در ایران حضور پیدا کردم ملیکا نامزدم به ایران آمد. من آن زمان در هتل زندگی می کردم و پس از آن آپارتمانی را اجاره کردم و به خاطر تاخیر در پرداخت پول از سوی باشگاه خودم پول آپارتمان را پرداخت کردم. باشگاه هیچ راننده ای هم در اختیار من نگذاشته بود. مجبور شدم که خودم این کارها را انجام دهم و هزینه هایش هم خودم پرداخت کنم.»

بازیکن صربستانی پیشین استقلال تصریح کرد:

« وقتی در استقلال بودم به همراه این تیم به کیف رفتیم و مقابل دینامو بازی کردیم. در اوکراین آنها به من گفتند که همه چیز حل شده است اما در ایران این موضوع کاملا متفاوت بود. آنها بلافاصله پاسپورت من را گرفتند برای اینکه بخواهند ویزایم را تمدید کنند اما پاسپورتم را پیش خود نگه داشتند.»

این بازیکن خاطر نشان کرد:

« بر اساس قرارداد من باید ۵۰ درصد قراردادم را می گرفتم اما هیچ وجهی به من پرداخت نشد.

دیگر تمرین نکردم چون هیچ پولی به من داده نشده بود. بعد از آن هم قرار شد که ۱۰ درصد قراردادم را بدهند اما باز هم این وعده عملی نشد.»

لاوره در ادامه این گفت و گو در خصوص امیر قلعه نویی به توصیف عجیبی پرداخته و گفت: « این تیم ۶،۷ بازیکنی در خود جای داده که قرار است در جام جهانی برزیل بازی کنند. به این بازیکنان بین ۱۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار دلار بدهکار هستند. امیر قلعه نویی که در ایران ۵ جام به دست آورده درست همانند «دون کورلئونه»در فیلم پدرخوانده عمل می کند. او در اوکراین به من گفت که چه انتظارهایی دارد و وقتی به ایران بازگشتیم او با من صحبت کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی گوتی

در ان زمان شاید فکر می کرد برای اینکه من را در ترکیب قرار داده باید پولی به او بپردازم.»لاوره تاکید کرد: «الکساندر تاسیچ سفیر صربستان در ایران کمک زیادی به من کرد. او تمامی اتفاقاتی که برایم رخ داده بود را می دانست و تاکید کرد که پاسپورتم را به من باز می گرداند و به من گفت که به عنوان یک شهروند صربستان هیچ کس نمی تواند آزادی های من را محدود کند. مدیرعامل استقلال در دیدار آخری که با هم داشتیم به من گفت پاسپورت تو را فقط به خاطر سفیر صربستان پس می دهم»

این بازیکن ادامه داد:

« زمانی که در فهرست مسافران قرار گرفتم نیاز به اجازه خروج پلیس داشتم. از این موضوع می ترسیدم که شاید این مورد را نداشته باشم. تصور کنید که یک پلیس به مترجم شما بگوید: آیا او فکر می کند می تواند از کشور ما خارج شود و پس از آن از ما شکایت کرده و از ما پول بگیرد. تا زمانی که سفیر صربستان در فرودگاه حضور پیدا کرد و من از کشور ایران خارج شدم هیچ وقت نتوانستم احساس آرامش داشته باشم.»

لاوره اظهار داشت:

«اگر کسی از سفارت ایران این مصاحبه من را می خواند به آنها هشدار می دهم که به دولت‌شان و وزارت ورزش اطلاع دهند که فوتبال آنها بیشتر شبیه برده‌داری است. می دانم که ایران می خواهد در ورزش پیشرفت کند که یکی از راه های پیشرفت آوردن خارجی ها به ورزش کشورشان است. در هر حال با اینکه این روش را دوست دارم اما می دانم که در ایران این روش جواب نمی دهد.»

مطلب مرتبط:  بیوگرافی مارک اورمارس

این بازیکن در پایان خاطر نشان کرد:

« فرهاد مجیدی یکی از اسطوره های باشگاه استقلال و فوتبال ایران است که پیشینه حضور در تیم ملی ایران را هم دارد، یک ماه قبل به دلیل برخوردهای مدیرعامل باشگاه و بدهی هایی زیادی که باشگاه داشت، او تصمیم گرفت به دوران فوتبال خود پایان دهد. این را هم به شما بگویم که سرمربی نمی توانست محبوبیت و هوادارانی که مجیدی داشت را تحمل کند.تعدادی زیادی از بازیکنانی که پیشتر برای استقلال بازی کردند نیز علیه این تیم به فیفا شکایت کردند.

موضوع شکایت من از آنها به خاطر علایق شخصی ام نیست.

بلکه به خاطر این است که به حق من ظلم شده و می دانم که فیفا باید جلوی این موضوع را گرفته و آنها را جریمه هنگفتی کند.

در فوتبال ایران به بازیکنان خیلی ارج گذاشته می شود.

ورزشگاه همیشه پر از تماشاگر است و هواداران بیش از شروع مسابقه بیرون ورزشگاه می خوابند.

این احساس فوق العاده ای است که مردم ایران به فوتبال دارند.»

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی گوران لاوره
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه