بیوگرافی علیرضا رضایی

4 سال پیش
بیوگرافی علیرضا رضایی
4.2/5 - (4 امتیاز)

بیوگرافی علیرضا رضایی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

علیرضا رضایی (زادهٔ ۲۰ تیر ۱۳۵۵ در تهران) کشتی‌گیر آزادکار ایرانی اصالتاً پدری اهل استان زنجان و مادری اصالتاً شهر طالقان است.

زندگینامه علیرضا رضایی

بیوگرافی علیرضا رضایی

فعالیت ورزشی

کشتی را در سن ۱۴ سالگی در باشگاه کشتی ایزدفردوسی با مربیگری استاد ارسلان پیروز شروع کرده.

اولین مدال جهانی خود را در سن ۱۶ سالگی در مسابقات نوجوانان جهان در استانبول ترکیه توانست قهرمان سنگین‌وزن نوجوانان جهان شود و عنوان ستاره مسابقات را به خود اختصاص داد. وی یک برادر دارد بنام امیر که متولد ۱۳۵۶ است وی قهرمان کشور در دو رشته کشتی آزاد و فرنگی و همچنین عضو تیم ملی جوانان در مسابقات ۱۹۹۶ روسیه شد،امیر طراحی و اصول تمرینات را برای علیرضا انجام می‌داد.

از نامدارترین شاگردان وی پرویز هادی قهرمان ۱۲۵ کیلوی بازیهای آسیایی اینچئون ،۲۰۱۴ و امین طاهری نایب قهرمان دو دوره جوانان جهان ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ و سعید ریاحی نفر دوم آسیا در وزن ۷۴ کیلوگرم می‌باشد علیرضا رضایی در مسابقات کشتی آزاد دستهٔ ۱۲۰ کیلوگرم المپیک ۲۰۰۴ مدال نقره را کسب کرد.

رضایی اولین مدال‌آور تاریخ کشتی ایران در دستهٔ فوق سنگین در المپیک است. وی در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۰۲ تهران هم در ترکیب تیم حضور داشت.

رضایت از عملکرد تیم ملی در جام جهانی

تیم ملی کشتی آزاد ایران که با ترکیبی از چهره های جوان و باتجربه و تقریبا در غیاب نفرات اصلی خود راهی جام جهانی ۲۰۱۹ روسیه شد، در نهایت با عنوان نایب قهرمانی به کارش پایان داد.
با وجود شکست سنگین در دیدار فینال مقابل روسیه، سرمربی تیم اعزامی از عملکرد آزادکاران رضایت دارد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی علیرضا نقی‌زاده

علیرضا رضایی با بیان این مطلب افزود:

کشتی گیران ما به ویژه نفرات جوان در مرحله مقدماتی و در دیدار برابر کشورهای مغولستان، گرجستان و آمریکا مبارزات خوبی را به نمایش گذاشتند. مسابقه فینال مقابل روسیه، کشتی‌های سنگینی برای کشتی گیران ما بود و با توجه به ترکیب ما و روس ها نتیجه قابل پیش بینی بود.

سرمربی تیم کشتی آزاد امید عنوان کرد:

سالن پر از تماشاچی بود و ما مشکلات دیگری هم در حین برگزاری مسابقات داشتیم از سوی دیگر یکسری از نفرات جوان ما تجربه چنین میدانی را نداشتند و جو سالن برای آن‌ها مشکل‌ساز شد و نتوانستند برنامه های خود را پیاده کنند و یکسری از مسابقات هم پایاپای پیش رفت و البته تعدادی از کشتی گیران ما هم دور از انتظار ظاهر شدند.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی علیرضا رضایی
4.2/5 - (4 امتیاز)
1
برچسب ها :

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  • هادی غفاری
    3 سال پیش

    ایشان، یک پهلوان واقعی هستند.در ابتدای دهه هفتاد در مسابقات کشتی آموزشگاههای تهران ایشان رو دیده بودم. خوشبختاهه سال ۹۸ بعد از حدود ۲۸ سال ایشان و برادرشان رو دیدم. واقعا هر دو جوانمرد و آقا هستند.