بیوگرافی آنته چاچیچ

5 سال پیش
بیوگرافی آنته چاچیچ
Rate this post

بیوگرافی آنته چاچیچ به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

این مربی کهنه کار در یورو ۲۰۱۶ هدایت تیم ملی کشورش را بر عهده داشت.

زندگینامه آنته چاچیچ

بیوگرافی آنته چاچیچ

فعالیت ورزشی

پس از اخراج نیکو کواچ که ناشی از ضعف تیم ملی یورو ۲۰۱۶ بود، آنته چاچیچ به عنوان مربی تیم ملی کرواسی انتخاب شد. انتخاب او به عنوان سرمربی کرواسی باعث تعجب و حیرت هواداران این تیم شد.

چاچیچ در تیم های ملی و باشگاهی مختلفی از جمله لوکوموتیو دینامو زاگرب، ماریبور اسلوونی، تیم ملی کرواسی، تیم ملی زیر ۲۰ سال لیبی و … فعالیت کرده است و دارای تجربه ای در حدود ۲۵ سال است.

تیم ملی کرواسی (یورو ۲۰۱۶)

کرواسی در دور انتخابی یورو ۲۰۱۶ در رده دوم قرار گرفت و مجوز حضور در دور گروهی یورو ۲۰۱۶ را به دست آورد. اوج کار او با کرواسی با اسپانیا بود که توانست این تیم را با حساب دو بر یک شکست دهد و یک نتیجه به یادماندنی را ثبت کند.

کرواسی توانست از گروهش صعود کند اما در نهایت در مرحله یک شانزدهم نهایی به دست پرتغال قهرمان یورو ۲۰۱۶ حذف شد. کرواسی در این مسابقات بهترین بازیکن خود یعنی لوکا مودریچ را در اختیار نداشت.

تیم ملی کرواسی (انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸)

چاچیچ در دور مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نتایج خوبی را کسب نکرد و در برابر تیم‌های فنلاند، ایسلند و ترکیه شکست خورد تا تیم ملی کشورش از رسیدن به جام جهانی دورتر شود. او حتی توسط مربی سابق کرواسی، میروسلاو بلازویچ، مورد انتقاد قرار گرفت. نهایتا او جای خود را به زلاتکو دالیچ داد و دالیچ بود که توانست کرواسی را به جام جهانی برساند و با این تیم نایب قهرمان جام جهانی شود.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی میترا حجازی‌پور

نکته : تلفظ صحیح نام این مربی آنته چاچیچ است که به اشتباه در برخی رسانه ها آن را جاچیچ خطاب کرده اند چرا که نگارش انگلیسی نام این مربی Ante Čačić است و خبری از حرف j در نام او برای جاچیچ خطاب کردن او نیست.

آنته چاچیچ که به سیستم ۱-۳-۲-۴ علاقه زیادی دارد، به فوتبال دفاعی علاقه مند است و در دوران حضور او در تیم ملی کرواسی، این تیم با افت زیادی همراه شد و اخراج این مربی و روی کار آمدن زلاتکو دالیچ دوست و رفیق برانکو ایوانکویچ باعث شکوفایی کرواسی در جام جهانی ۲۰۱۸ شد. باخت به ایسلند و ترکیه و تساوی با فنلاند موجب نارضایتی بازیکنان کرواسی از او و انتقاد پیشکوستانی همچون میروسلاو بلازویچ از نحوه عملکرد وی شد چرا که کرواسی به پلی اف رفت و در خطر راه نیافتن به جام جهانی ۲۰۱۸ قرار داشت اما حضور دالیچ و موفقیتش در بازیهای پلی اف، این تیم را به جام جهانی برد و در نهایت به عنوان نایب قهرمان جام جهانی رساند.

بسیاری در کرواسی، تفکرات دفاعی انته چاچیچ را قبول ندارند و او را مربی محتاط و محافظه کاری می دانند که از این حیث شاید چیزی شبیه به کارلوس کیروش باشد که تنها به فکر نتیجه و ۳ امتیاز بازی بود و بازی زیبا در درجه دوم اهمیت برایش قرار داشت.

افتخارات ورزشی

مقام قهرمانی لیگ دسته سوم یوگوسلاوی سابق با تیم زادار / سال ۱۹۹۱

مقام قهرمانی لیگ دسته دوم کرواسی با تیم دوبراوا / سال ۱۹۹۳

مقام قهرمانی لیگ دسته دوم کرواسی با تیم اینتر زاپرسیچ / سال ۲۰۰۳

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ایویکا اولیچ

مقام قهرمانی لیگ و جام حذفی کرواسی با دینامو زاگرب / سال ۲۰۱۲

مقام قهرمانی سوپرجام اسلوونی با تیم ماریبور / سال ۲۰۱۳

مقام سوم بازی‌های کشورهای حوزه دریای مدیترانه با تیم ملی امید لیبی/ سال ۲۰۰۵

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی آنته چاچیچ
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه