بیوگرافی کنی ماندی

5 سال پیش
بیوگرافی کنی ماندی
4/5 - (4 امتیاز)

بیوگرافی کنی ماندی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

کنت دیل ماندی (به انگلیسی: Kenneth Dale Monday) معروف به کنی ماندی (متولد ۲۵ نوامبر ۱۹۶۱ در اوکلاهما) کشتی‌گیر آزادکار بازنشستهٔ اهل ایالات متحده است.

زندگینامه کنی ماندی

بیوگرافی کنی ماندی

فعالیت ورزشی

وی در المپیک ۱۹۸۸ سئول به مدال طلا و در المپیک بارسلون به مدال نقره دستهٔ ۷۴ کیلوگرم رسید. وی یک مدال طلا و یک مدال نقرهٔ قهرمانی جهان و یک مدال طلای بازی‌های پان‌امریکن را نیز در کارنامه دارد.

ماندی در المپیک سئول با پیروزی در فینال بر وارایف از شوروی به مدال طلا رسید. در قهرمان جهان ۱۹۸۹ در فینال به راحتی آرسن فادزائف قهرمان بدون رقیب دستهٔ ۶۸ کیلوگرم را که به یک وزن بالاتر آمده بود شکست داد و باعث شد تا فادزائف دوباره به وزن قبلی خود برگردد. ماندی در قهرمانی جهان ۱۹۹۱ در فینال مغلوب امیررضا خادم شد. وی در المپیک بارسلون هم در فینال مغلوب پارک جانگ سون از کره جنوبی شد. ماندی در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا در ۳۵ سالگی دوباره موفق به پوشیدن پیراهن تیم ملی آمریکا شد اما با شکست از بووایسار سایتیف و تاکویا اوتای ژاپنی به مقام ششمی رسید.

کنی ماندی مثل جان اسمیت و بروس بومگارتنر قهرمانان معروف هم‌دوره‌ای خود اهل اوکلاهما بود و در تیم دانشگاه اوکلاهما عضویت داشت.

مشخصات

تاریخ تولد: ۲۵ نوامبر ۱۹۶۱ (سن ۵۷ سال)، تالسا، اکلاهما، آمریکا
قد: ۱٫۷۸ متر
وزن: ۷۳ کیلوگرم
آموزش: دانشگاه ایالتی اوکلاهاما، BOOKER T. WASHINGTON HIGH SCHOOL

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی کنی ماندی
4/5 - (4 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه