بیوگرافی محمد ترکاشوند

5 سال پیش
بیوگرافی محمد ترکاشوند
4.9/5 - (110 امتیاز)

بیوگرافی محمد ترکاشوند به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

محمد ترکاشوند (زاده ۵ بهمن ماه ۱۳۵۵) اصالتاً از استان کرمانشاه، والیبالیست سابق تیم ملی والیبال مردان ایران و مربی فعلی پیکان تهران است.

زندگینامه محمد ترکاشوند

بیوگرافی محمد ترکاشوند

فعالیت ورزشی

او والیبال را از سن ۱۶ سالگی و با باشگاه بانک ملی تهران آغاز کرد و بعد تصمیم گرفت به باشگاه فتح تهران برود. بنا به سفارش دبیر ورزش خود به تیم والیبال شهرداری کرج پیوست و استارت والیبال را در آنجا زد. او زیر نظر احمد اطقیانی که جزو والیبالیست‌های کشور محسوب می‌شد این رشته را رسماً شروع کرد. از او به عنوان ستاره سابق تیم ملی و از اسطوره‌های ورزشی ایران یاد می‌شود.

ترکاشوند اسپوکر قهار صنام و تیم ملی از خوش‌اخلاق‌ترین والیبالیست‌های ایران محسوب می‌شد. او افتخارات زیادی را در صحنه‌های بین‌المللی به دست آورده از جمله نایب قهرمانی بازی‌های آسیایی بوسان و سومی جام ملت‌های آسیا در چین و راهیابی به مسابقات جهانی ژاپن، ترکاشوند به همراه تیم ملی دو بار در مسابقات جهانی در رده جوانان نیز حضور داشته‌است.

ترکاشوند در سال‌های حضور در تیم صنام به عنوان ۱۰ ورزشکار برتر سال معرفی شد و در لیگ سال ۱۳۸۰ والیبال کشور به همراه این تیم به مقام قهرمانی رسید. ترکاشوند پس از مربیگری در پرسپولیس از والیبال خداحافظی کرد. وی در سال ۱۳۹۴ به عنوان سرمربی تیم شهرداری ورامین انتخاب شد و در سال ۱۳۹۷ جانشین پیمان اکبری در پیکان شد.

صحبت در مورد والیبال ورامین

«ورامین خانه‌ام است. آن‌موقع ایجاب می‌كرد كه بروم. شرایط فرق می‌كرد اما حالا شهرداری اسپانسر شده و امیدوارم كارها خوب پیش برود. از طرفی من خاطرات خوبی با مردم و هوادارانش دارم و كوچكترین بدی از آنها ندیدم. حتی شاید باور نكنید كه آنها در پیج خصوصی من می‌خواستند به تیم برگردم. این نشان می‌دهد مرا خیلی دوست دارند.»

مطلب مرتبط:  بیوگرافی لوئیجی ریوا

«من خیلی به والیبال ورامین امیدوارم. خودم هم برای كمك به این تیم آمده‌ام تا نتیجه خوبی بگیرد. با كمك بازیكنان و مسئولان باشگاه والیبال ورامین روند رو به رشد را طی می‌كند.»

افتخارات ورزشی

۲ سال پیاپی به عنوان بهترین اسپکر قهرمانی باشگاه‌های آسیا
بهترین سرویس زن – تورنمنت جام شیخ زاهد

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی محمد ترکاشوند
4.9/5 - (110 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه