بیوگرافی بیل راسل

2 سال پیش

بیوگرافی بیل راسل به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

ویلیام فلتون راسل (زاده ۱۲ فوریه ۱۹۳۴ در مونروئه، لوئیزیانا) بسکتبالیست، مربی بسکتبال و گزارشگر ورزشی سیاهپوست آمریکائی است.

زندگینامه بیل راسل

بیوگرافی بیل راسل

فعالیت ورزشی

او اولین سرمربی سیاه‌پوست تاریخ ان‌بی‌ای و اولین سیاهپوستی بود که وارد تالار افتخارات ان‌بی‌ای شد. از او به عنوان بهترین مدافع تاریخ بسکتبال یاد می‌شود. او تنها بازیکنی بود که می‌توانست ویلت چمبرلین افسانه ای را دفاع کند. هم چنین نفر دوم بهترین ریباندکننده تاریخ بسکتبال محسوب می‌شود.

زندگی

بیل راسل در سال ۱۹۶۷ هدایت تیم بسکتبال بوستون سلتیکز را برعهده گرفت و اولین سرمربی سیاه‌پوست در تاریخ ان‌بی‌ای شد. او در المپیک ۱۹۵۶ ملبورن وقتی در تیم دانشگاه سان فرانسیسکو بازی می‌کرد، به همراه تیم ملی بسکتبال آمریکا مدال طلای المپیک را به دست آورد و همان سال به بوستون سلتیکز پیوست. او در طول سیزده فصل بازی در این تیم پنج بار عنوان باارزش‌ترین بازیکن ان‌بی‌ای و نه قهرمانی (دو بار به عنوان سرمربی) را به دست آورد. او در ۱۹۷۴ اولین سیاهپوستی بود که وارد تالار افتخارات ان‌بی‌ای شد. در ۱۹۷۹ زندگی‌نامه خودنوشت خود را با عنوان دومین باد: زندگی یک مرد خودرأی (Second Wind, The Memoirs of an Opinionated Man) منتشر کرد.

بیل راسل با ۲٫۰۸ سانتیمتر قد در پست سنتر بازی می‌کرد. او در دوران بازیگری خود رقابت سختی با ویلت چمبرلین دیگر بازیکن پست سنتر داشت. هر دو آن‌ها از بهترین سنترهای تاریخ بسکتبال حرفه‌ای هستند.

او در کارنامه خود مربی‌گری سیاتل سوپرسونیکز و ساکرامنتو کینگز را نیز ثبت کرده‌است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی رضا مهماندوست
بی خبر بودن از قهرمانی ها

بیل راسل ۱۱ قهرمانی NBA را در دوران بازیگری خود به دست آورده که ۸ مورد آن در دوران طلایی بوستون سلیتکز و به صورت پیاپی به دست آمد قهرمانی‌های بوستون نه تنها در لیگ NBA یک رکورد به حساب می‌آید بلکه در چهار لیگ بزرگ آمریکای شمالی هم چنین رکوردی وجود ندارد.

اما نکته جالب این قهرمانی‌ها در این است که راسل از این رکورد تا مدت‌ها خبر نداشت.

بیل راسل می‌گوید: شاید عجیب به نظر برسد اما من تا ۲۰ سال قبل نمی‌دانستم که سلتیک زمان ما هشت قهرمانی پیاپی به دست آورد تا زمانی که در جایی آن را خواندم. معمولا بازیکنان هر سال تنها به همان فصل فکر می کنند و به قبل و بعد از آن کاری ندارند به همین دلیل من از رکوردمان خبر نداشتم.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی بیل راسل
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه