بیوگرافی ایان مک کلین

2 سال پیش
بیوگرافی ایان مک کلین

بیوگرافی ایان مک کلین به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

در زندگی نامه ایان مورای مک کلین اینگونه آمده است که : ایان مورای مک کلین در ۲۵ می سال ۱۹۳۹ دیده بر جهان گشود. پدر و مادرش به نام های دنیس و مارگاری به دلیل پیامدهای جنگ جهانی دوم در زمانی که ایان کودک بود به شهر ویگان مهاجرت نمودند تا زندگی شان را در این شهر ادامه دهند. ایان که بزرگ شده این شهر محسوب میشود، در دوران کودکی علاقه سرشار خود به بازیگری را به واسطه تشویق های مکرر والدینش بدست آورد. والدین ایان عاشق نمایش مخصوصاً آثار شکسپیر بودند.

زندگینامه ایان مک کلین 

بیوگرافی ایان مک کلین

فعالیت هنری

ایان مورای مک کلین بازیگری را بصورت آماتور در مدرسه ای که در آن تحصیل میکرد شروع کرد و با اجرای نقش مالولیو در نمایش “شب دوازدهم” متعلق به ویلیام شکسپیر، توانست توجهات را به خودش جلب کند. ایان جوان در کنار بازیگری به تحصیلات خود نیز ادامه داد و توانست به دانشگاه کمبریج وارد شده و در رشته ادبیات انگلیسی مشغول به تحصیل شود امّا خیلی زود بار دیگر به سمت تئاتر و بازیگری کشیده شد و توانست در سال های بعد در آثار متعددی از ویلیام شکسپیر از جمله “هنری پنجم” و “مکبث” حضور پیدا نماید و نام خود را به خوبی در تئاتر انگلستان بر سر زبان ها بیندازد.

اولین حضور جلوی دوربین

در دنیای سینما امّا بسیار طول کشید تا ایان مک کلین بتواند نام خود را مطرح نماید. او اولین حضور خود در جلوی دوربین را در سال ۱۹۶۹ در فیلمی به نام “تماس عشق” شروع کرد امّا ۱۱ سال طول کشید تا به عنوان بازیگر نقش اصلی مرد پذیرفته شده و در فیلم “Priest of Love” جلوی دوربین برود. امّا عمده شهرت ایان مک کلین به دهه ی ۱۹۹۰ باز می گردد که وی موفق شد در آثار محبوبی از جمله “Six Degrees of Separation” حضور پیدا کند و بالاخره در سال ۱۹۹۸ برای بازی تحسین برانگیزش در فیلم “خدایان و هیولاها” که در این فیلم در نقش کارگردان مشهور سینما، جیمز وال نقش آفرینی میکرد، کاندید اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد شود.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی النور تاملینسون

پس از گذشت ۲ سال از موفقیت ایان مورای مک کلین برای بازی در نقش جیمز وال، او تصمیمی گرفت که مسیر دوران بازیگری اش را برای همیشه تغییر دهد. حضور در فیلم بلاک باستری “مردان ایکس” و به فاصله کوتاهی، بازی در نقش گاندولف در سری فیلم های “ارباب حلقه ها” باعث شد تا وی به شهرتی بیش از تمام آنچه در سالهای گذشته شاهدش بود، دست پیدا نماید. ایان مک کلین به واسطه حضور در فیلم ارباب حلقه ها (ارباب حلقه ها : یاران حلقه ها) موفق شد تا برای دومین بار کاندید اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد شود. هنوز با گذشت بیش از یک دهه، بیشتر علاقه مندان سینما ایان مک کلین را با نقش گاندولف به خاطر می آورند.

نکاتی که احتملا درباره “ایان مک کلین” نمی دانید :

ایان مورای مک کلین یک همجنسگراست.

در یکی از موزیک ویدئوهای گروه معروف “Pet Shop Boys” به نام “قلب” در نقش خون آشام ظاهر شده بود.

ایان مورای مک کلین گیاه خوار است.

قرار بود در نقش فرمانده سوانبک در فیلم “ماموریت غیرممکن ۲” حضور پیدا کند امّا به علّت تداخل کاری با تئاتری که اجرا میکرد نتوانست این نقش را برعهده بگیرد. نقش به آنتونی هاپکینگز رسید.

در شوی تلویزیونی جی لنو گفته بود زمانیکه “ایکس ۲” اکران شده بود به دیدنش نرفته و فقط هنگامی که نسخه دی وی دی اش منتشر شد به تماشای فیلم نشسته است!

آنطور که گفته شده، مارگارت تاچر قرار بوده به وی لقب شوالیه بدهد.

ایان مورای مک کلین یکی از بازیگرانی هست که چندین بار برنده جایزه معتبر لارنس اولیور برای بازی در صحنه تئاتر شده است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی محمد سریر

یکی از دلایلی که ایان مورای مک کلین بازیگری را به شدت دنبال کرد، فرار از ضربه روحی بود که به واسطه مرگ مادرش خورده بود.

دانشجوی دانشگاه کمبریج بوده است.

مک کلین آرزو داشت یک روزنامه نگار شود.

برای بازی در نقش گاندولف از یک بینی پلاستیکی استفاده کرد.

قرار بود در نقش آنتونیو در فیلم “تاجر ونیزی” حضور پیدا کند امّا به دلیل مشغله کاری آن را رد کرد.

ایان مورای مک کلین تنها بازیگری بود که به واسطه بازیگری توانست در سه گانه “ارباب حلقه ها” کاندید اسکار شود.

در دو فیلم “X-Men” و “Apt Pupil” در نقش قربانی هولوکاست ظاهر شده که هر دوی این فیلم ها را برایان سینگر کارگردانی کرده است.

اصلیتی انگلیسی، ایرلندی و اسکاتلندی دارد.

ایان مک کلن فیلمها

مردان ایکس (۲۰۰۰)
ارباب حلقه‌ ها: یاران حلقه (۲۰۰۱)
ارباب حلقه‌ ها: دو برج (۲۰۰۲)
ارباب حلقه‌ ها: بازگشت شاه (۲۰۰۳)
سیمپسون‌ ها (۲۰۰۳)
ایکس ۲: مردان متحد (۲۰۰۳)
بر آب رفته (۲۰۰۶)
رمز داوینچی (۲۰۰۶)
مردان ایکس: واپسین پایداری (۲۰۰۶)
گرد ستاره (۲۰۰۷)
هابیت: سفر غیر منتظره (۲۰۱۲)
هابیت: تباهی اسماگ (۲۰۱۳)
وُلوِرین (۲۰۱۳)
مردان اکس: روزهای گذشته آینده (۲۰۱۴)
هابیت: نبرد پنج سپاه (۲۰۱۴)
مستر هولمز (۲۰۱۵)

مهمترین افتخارات

کاندید اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم “ارباب حلقه ها : یاران حلقه”، کاندید اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد برای فیلم “خدایان و هیولاها” و کاندید اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد برای فیلم “ریچارد سوم”

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی ایان مک کلین
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه