بیوگرافی علی مردانه

3 سال پیش
بیوگرافی علی مردانه
Rate this post

بیوگرافی علی مردانه به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

علی مردانه متولد ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ در آبادان، بازیگر است.

زندگینامه علی مردانه

بیوگرافی علی مردانه

فعالیت هنری

فارغ التحصیل لیسانس رشته کارگردانی می باشد، از دستیاری کارگردانی وارد بازیگری حرفه ای شده است، خوی آبادانی بودنش باعث شده همیشه عینک به چشم باشد !

علاقه به بازیگری

یادگیری بازیگری را از سنین کودکی شروع کرد

در سال ۱۳۶۹ وقتی ۱۲ ساله بود بهترین بازیگر مدارس کشور شد، یکبار دیگر هم در ۱۸ سالگی این اتفاق افتاد، او دوبار هم توانست بهترین بازیگر تئاتر استاد خوزستان شود.

حرفه ای در فیلم کوتاه

از اواخر سال های ۷۸ – ۷۹ در چندین فیلم کوتاه در کنار بازیگر معروف خوزستانی بنام علی اکبر اودود شروع به بازی در فیلم های کوتاه کرد.

فیلم کوتاه داستانی بنام عفونت در سال ۸۰ با بازی وی بهترین فیلم جشنواره فیلم کوتاه استان انتهاب شد و با فیلم کوتاه کولاک سال ۸۳ کاندیدای بهترین فیلم جشن خانه سینما در رشته فیلم کوتاه داستانی شد.

شناخت چهره + مهاجرت

اولین بار نقش کوتاهی را سال ۷۸ در فیلم عروس آتش تجربه کرد و سپس با فیلم سینمایی دوئل به کارگردانی احمدرضا درویش در سال ۸۲ چهره اش شناخته شد که مجبور شد برای ادماه فعالیت در این رشته از خوزستان به تهران مهاجرت کند.

شهرت

بازی او در سریال پرده نشین در سال ۸۳ در نقش آرش او را به شهرت رساند.

از برنامه ریز تا دستیاری و …

تحصیلات او در شاخه کارگردانی باعث شد از سال ۸۰ بعه نوان دستیار دوم کارگردان فعالیت خود را شروع کند سپس از سال ۸۷ برنامه ریز فیلم و سریال ها هم بود.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ایرج بسطامی

بعد از شروع بازیگری در سال ۷۸ توانست در نهایت سال ۱۳۸۶ به عنوان دستیار اول کارگردان هم فعالیت داشته باشد.

کودکستان و بازی نقش صدام !

از پنج سالگی و در مهد كودک تئاتر بازی كرده‌ ام، به یاد دارم در خردسالی‌ ام كه مصادف با زمان جنگ بود در مهد كودک نقش صدام را بازی می‌ كردم

ازدواج

علی مردانه ۴۰ ساله که الان بازیگر، و دستیار کارگردان است هنوز ازدواج نکرده و مجرد است

در فکر کارگردانی

دلم میخواهد به سراغ کارگردانی بروم و به دنبال یک طرح خوب میگردم تا شروع کنم و دوست دارم اولین کارم یک کار بومی باشد برای جایی که به آن تعلق دارم و در آنجا زندگی کرده ام.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی علی مردانه
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه