بیوگرافی مالی رینگوالد

1 سال پیش

بیوگرافی مالی رینگوالد به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

«مالی رینگوالد» یک بازیگر زن آمریکایی است که با بازی در مجموعه فیلم های مخصوص نوجوانان شاناخته شده است. او در اکثر این کار ها با «جان هیوز» همکاری کرده است. جان هیوز کارگردانی این فیلم ها را بر عهده داشته است. از جمله کاری های او می توان از Sixteen Candles محصول ۱۹۸۰ نام برد.

زندگینامه مالی رینگوالد

بیوگرافی مالی رینگوالد

فعالیت هنری 

مالی رینگوالد در هجدهم فوریه ی ۱۹۶۸مصادف با ۲۹ بهمن ماه سال ۴۶ در روزویل کالفرنیا به دنیا آمد. او یکی از شخصیت های The New Mickey Mouse Club بود و در سال ۱۹۸۴ با یکی از کارگردانان به نام جان هیوز در فیلم Sixteen Candles همکاری کرد. این فیلم توانست به موفقی بسیاری دست پیدا کند و کارگردان آن در پی این موفقیت دو فیلم سبک نوجوانی دیگر نیز با همکاری رینگوالد ساخت. در سال های اخیر او در تئاتر براودی در نمایش های Enchanted April و Cabaret به ایفای نقش پرداخته است و چندین نقش نیز در تلیویزون دریافت کرده است.

پروژه های اخیر

در سال ۲۰۱۳ رینگوالد اولین آلبوم استودیویی خود را که Except Sometimes نام داشت منتشر کرد. این آلبوم ادای احترامی به علاقه ی خود و خانواده اش به موسیقی جاز بود. سال بعد او در Wishin’ and Hopin’ شبکه ی لایف تایم به ایفای نقش پرداخت و به عنوان یکی از نویسندگان نشریه ی گاردین در بخش سبک زندگی نیز مشغول شد.

رینگوالد علاوه بر نقشی که در سریال درام شبکه ی سی دبلیو یعنی Riverdale دارد، به حرفه ی نویسندگی نیز مشغول است. او اخیرا در ماه اوریل سال ۲۰۱۸ در مجله ی نیویورکر درباره ی درگیری هایش با فیلم های هیوز و جنبش #MeToo نوشته است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی پرویز نشاط

همسر و فرزندان

رینگوالد با پانیو جیانوپولوس که یک نویسنده است ازدواج کرده. او در سال ۲۰۰۷ با این فرد وارد زندگی مشترک شد و آن ها یک دختر به نام ماتیلدا ارنی و دو فرزند دو قلو به نام های ادل جورجیانا و رومن استیلیانوس دارند.

مهاجرت به فرانسه

رینگوالد پیشنهاد هیوز برای بازی در نقش اول فیلم او، Some Kind of Wonderful، در سال ۱۹۸۷ را نپذیرفت. او همچنین نقش اول برخی دیگر از فیلم های بلاک باستر از جمله Pretty Woman محصول ۱۹۹۰ و Ghost محصول ۱۹۹۰ را رد کرد. رینگوالد در پی بازی در مجموعه ای از نقش ها در فیلم های نا موفق که هیوز کارگزدانی آن ها را بر عهده نداشت، تصمیم گرفت آمریکا را ترک کند و به فرانسه مهاجرت کند.

او مدتی چند ساله را صرف کار کردن بر روی فیلم های فرانسوی زبان و تولیدات تئاتر نمود. در این دوران، رینگوالد با یک نویسنده ی فرانسوی به نام Valery Lameignvère آشنا شد. این دو در تاریخ ۲۸ جولای ۱۹۹۹ با یکدیگر ازدواج کردند اما ازدواج آن ها دوام نداشت و در سال ۲۰۰۲، بعد از ۳ سال زندگی مشترک از یکدیگر جدا شدند.

از زمانی که رینگوالد به امریکا بازگشته است در بسیاری از نمایش های تئاتر برادوی به ایفای نقش پرداخته. از جمله ی این نمایش ها می توان از Cabaret، Enchanted April و Lilly Dale نام برد. او همچنین از آن زمان در بسیاری از نقش های کوچک در فیلم های سینمایی و برنامه های تلوزیونی به عنوان مهمان ظاهر شده است. به عنوان مثال او نقش کوچکی در فیلم هجو Not Another Teen Movie سال ۲۰۰۲ دریافت کرد. او برای این نقش نامزد دریافت جایزه ی بهترین حضور کوتاه فیلم های ام تی وی شد. رینگوالد همچنین در سریال درام تلوزیونی شبکه ی اِی بی سی، The Secret Life of the American Teenager، نقش مادر یک دختر حامله را بازی کرده است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی بلا حدید
اوایل زندگی

مالی رینگوالد در تاریخ ۱۸ فوریه ۱۹۶۸ (۲۹ بهمن ۴۶) در روزویل کالیفرنیا متولد شد. نام کامل او مالی کتلین رینگوالد است. مادرش، ادل رینگوالد، یک شیرینی پز بود و پدرش، باب رینگوالد یک نوازنده ی موسیقی جاز نابینا بود. او خواننده و نوازنده ی بانجوی گروه موسیقی جاز Great Pacific بود. آن ها ۳ دختر داشتند و مالی کوچکترین فرزندشان بود.

او از خانواده ی خود علاقه به صنعت سرگرمی را به ارث برده بود و به همین دلیل از سنین پایین وارد حرفه ی بازیگری شد. او در نمایش Alice in Wonderland در سن ۵ سالگی نقش موش زمستان خواب را ایفا کرد. سال بعد از آن او یک آلبوم موسیقی جاز را با همکاری پدرش و گروه موسیقی او منتشر کرد. این آلبوم I Wanna be Loved by You نام داشت. رینگوالد تا اواسط دهه ی ۷۰ میلادی به ایفای نقش یک دختر یتیم در نمایش Annie ادامه داد. او همچنین یکی از Mouseketeer های The New Mickey Mouse Club کانال دیزنی بود.

The Facts of Life

اما شکل گیری کار او در فیلم و تلیویزون و جا افتادن او در حرفه اش از سال های قبل از نوجوانی اش شروع شد. این اتفاق با بازی او در فیلم The Facts of Life محصول ۱۹۷۹ آغاز شد. او در این اثر نقش کوچکی داشت و یک نقش مکمل را بازی می کرد که مالی پارکر نام داشت. مالی پارکر دختری است که با آثار طلاق پدر و مادرش دست و پنجه نرم می کند. در سال ۱۹۸۲ او اولین کار سینمایی خود را شروع کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی سم رایلی

او با بازی در نسخه ی فیلمیِ یکی از نمایشنامه های شکسپیر به نام The Tempest برای بار نخست بر روی پرده ی سینما ظاهر شد. بازی او در نقش میراندا دیمیتریوس یک نامزدی برای دریافت جایزه ی گولدن گلوب برایش به همراه داشت و باعث شد بتواند نظر جان هیوز، کارگردان و تهیه کننده ی فیلم افسانه ای، را به سمت خود جلب کند.

نام کامل
Molly Ringwald
تاریخ تولد
February 18, 1968
سن
۵۱ سال
حرفه
بازیگر
جوایز
Nominated for 1 Golden Globe. Another 3 wins & 6 nominations

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی مالی رینگوالد
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه