بیوگرافی راب کاردری

1 سال پیش
بیوگرافی راب کاردری

بیوگرافی راب کاردری به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

راب کاردری یک بازیگر آمریکایی است که به ایفای نقش در برنامه‌های کمدی چون نمایش روزانه و فیلم‌هایی چون وان ماشین زمان شناخته شده است.

زندگینامه راب کاردری

بیوگرافی راب کاردری

فعالیت هنری 

راب کاردری در تاریخ ۴ فوریه ۱۹۷۱ مصادف با ۱۵ بهمن ماه ۱۳۴۲ در ویماث ماساچوست چشم به جهان گشود. او موفق شد در رشته‌ی زبان انگلیسی از دانشگاه یومس مدرک لیسانس بگیرد. اولین حضور او در تلویزیون با سریال دسته شهروندان نمونه از شبکه‌ی کمدی سنترال آغاز شد. او سپس به عنوان خبرنگار در مجموعه‌ی تلویزیونی موفق نمایش روزانه حضور یافت. کاردری از آن زمان تاکنون موفق شده است شهرت خوبی در فیلم‌های کمدی به دست آورد. او در آثاری چون وان ماشین زمان، رنج و گنج و سدار رپیدز ایفای نقش کرده است. در سال ۲۰۱۵ او در یکی از سریال‌های شبکه‌ی اچ بی او به نام فوتبالیست‌ها حضور یافت.

اوایل زندگی و کار

راب کاردری در تاریخ ۴ فوریه ۱۹۷۱ در ویماث ماساچوست متولد شد. او برای تحصیل به دانشگاه ماساچوست رفت و توانست در حوزه‌ی درام فعالیت کند. او با گرفتن مدرکی در رشته‌ی زبان انگلیسی فارغ‌التحصیل شد و در سال ۱۹۹۴ به نیویورک سیتی رفت تا شانس خودش را در تئاتر امتحان کند.

او سرانجام با شرکت نشنال شکسپیر در نمایش‌های زنده همکاری کرد اما در این دوران می‌توان گفت که او زندگی دوگانه‌ای داشت. او به همان اندازه که در بخش شکسپیر فعالیت داشت در حوزه‌ی آثار کوتاه کمدی و تئاترهای بداهه نیز فعال بود. او با گروه‌هایی چون نیکد بیبیز و سیرد ریل کمدی در تئاتر معروف دسته شهروندان نمونه نمایش اجرا کرده است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی یاسمین طباطبایی

کارهای او در کمدی‌های کوتاه بالاخره باعث شد او به تلویزیون راه یابد. اولین حضور او در تلویزیون در شبکه‌ی کمدی سنترال در سریال دسته شهروندان نمونه بود که از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۰ پخش می‌شد. کاردری وقتی دید که کارش در بخش کمدی نتیجه داده است تصمیم گرفت شکسپیر را کنار بگذارد و به طور کلی تمام وقت و تمرکزش را بر روی کمدی قرار دهد. با این کار او به زودی به یکی از معروف‌ترین نمایش‌های تلویزیونی‌ای که پخش می‌شد، به نمایش روزانه با جان استوارت راه یافت. او از سال ۲۰۰۲ تا سال ۲۰۰۶ به عنوان خبرنگاری شوخ و پر طعنه با برنامه‌ی نمایش روزانه همکاری کرد. او در طول این سال‌های به عنوان مهمان نیز در برنامه حاضر شد.

راه‌یابی به مقاطع بالاتر

شهرتی که کاردری با حضور در برنامه‌ی نمایش روزانه به آن دست یافت برای او بسیار سودمند بود و زندگی کاری او را دگرگون کرد. او در سال ۲۰۰۳ برای اولین بار در یک فیلم بزرگ هالیوودی حاضر شد. این فیلم مدرسه قدیمی نام داشت و ساخته‌ی ویل فرل بود. او پس از بازی در این نقش در فیلمی کمدی درباره‌ی بازگشت فاتحانه‌ی یک افسانه‌ی پینت بال، فیلم بلدبالدزر: داستان بابی دوکس محصول سال ۲۰۰۴ بازی کرد.

او پس از نقش بابی دوکس در سریال‌های تلویزیونی‌ای چون پرورش شکست خورده، پدر آمریکایی و زیاد ذوق زده نشو و فیلم‌هایی چون شکست در اجرا، گیجی عروسی و خردسالان بدون همراه که همگی محصول ۲۰۰۶ هستند بازی کرد. با نزدیک شدن به پایان دهه‌ی ۲۰۱۰ کاردری خودش را در نیاز مالی دید و در بیش از دوازده فیلم ظاهر شد. از بین این فیلم‌ها می‌توان به اکنون شما را چاک و لری اعلام می‌کنم محصول سال ۲۰۰۷، چیزی که در وگاس رخ می‌دهد محصول سال ۲۰۰۸، هارولد و کومار فرار از خلیج گوانتانامو محصول ۲۰۰۸ و وان ماشین زمان محصول سال ۲۰۱۰ که شاید مورد توجه‌ترین فیلم او باشد، اشاره کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی اندرو وی. مک‌لاگلن
کارهای اخیر

کاردری سپس تصمیم گرفت زندگی کاری‌اش را بیش از این جدی بگیرد و سریال درام پزشکی طنز بیمارستان کودکان را خلق کرد. این سریال در شبکه‌ی ادالت سوییم کارتون نتورک در سال ۲۰۱۰ به نمایش در آمد. کاردری نویسندگی این سریال را بر عهده داشت و همچنین نقش دکتر بلیک دونز را نیز خودش ایفا کرد. دکتر بلیک دکتری است که صورتش را شبیه دلقک‌ها کرده است تا حال و هوای بیمارانش را خوب کند اما اغلب اوقات باعث وحشت آن‌ها می‌شود.

همچنین در این دوره او در فیلم‌های دیگری از جمله سدار راپیدز محصول ۲۰۱۱ که اد هلمز نیز در آن حضور داشت، جستجوی دوستی برای آخرالزمان محصول ۲۰۱۲، رنج و گنج محصول ۲۰۱۳ با حضور دوین جانسون و در دنیا … محصول ۲۰۱۳، به ایفای نقش پرداخت. در سال ۲۰۱۵ کاردری و هم بازیانش برای بار دیگر در نسخه‌ی دوم فیلم وان ماشین زمان حاضر شدند. کاردری همچنین در سریال جدید شبکه‌ی اچ بی او یعنی فوتبالیست‌ها بار دیگر به همراه جانسون بازی کرد.

زندگی شخصی

کاردری در سال ۲۰۰۲ با همسر فعلی‌اش سندرا ازدواج کرد. آن‌ها دو دختر به نام‌های سلون (متولد ۲۰۰۶) و مارلو (متولد ۲۰۰۸) دارند.

نام کامل
Robert Corddry
تاریخ تولد
February 4, 1971
سن
۴۸ سال
حرفه
بازیگر
جوایز
Won 4 Primetime Emmys. Another 1 win & 7 nominations

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی راب کاردری
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه