بیوگرافی پاملا اندرسون

1 سال پیش
بیوگرافی پاملا اندرسون

بیوگرافی پاملا اندرسون به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 پامِلا دنیز اندرسون (به انگلیسی: Pamela Denise Anderson) (زاده ۱ ژوئیه ۱۹۶۷) بازیگر، مانکن، فعال حقوق حیوانات و تهیه‌کننده کانادایی تبار آمریکایی است.

زندگینامه پاملا اندرسون

بیوگرافی پاملا اندرسون

فعالیت هنری

پاملا اندرسون در شهر لیدی‌اسمیت در ایالت بریتیش کلمبیای کانادا به دنیا آمد. شهرلیدی‌اسمیت شهر کوچکی در ۹۰ کیلومتری شهر ویکتوریا بود . مادرش گارسون و پدرش مکانیک دستگاه‌های تهویه گرمایی بود . مادرش کانادایی و پدرش در کشور فنلاند متولد شده و مهاجر بود . پس از تولد وی، پدر و مادرش (گری و کارول) به همراه برادر بزرگ‌ترش (گری اندرسون) به شهرکوموکس که در همان ایالات بریتیش کلمبیا بود، نقل مکان کردند.

او نخست با تامی لی در سال ۱۹۹۵ ازدواج کرد و ۳ سال بعد از وی با داشتن ۲ فرزند به نام‌های (برندین و توماس) جدا شد. به گزارش پارس ناز در سال ۲۰۰۲ پاملا اندرسون اعلام کرد که از شوهر سابقش بیماریهیپاتیت سی گرفته است.در سال ۲۰۰۶ وی با خواننده مشهور راک با نام کید راک ازدواج کرد که در همان سال منجر به طلاق شد. برخی علت طلاق را عصبانیت کید راک از پاملا، پس از تماشای فیلم بورات می‌دانند.

کارهای خیریه

پَم اندرسون یک گیاهخوار و فعال طرفدار حقوق حیوانات است. وی عضو فعال یک سازمان حمایت از حیوانات به نام انسان‌ها برای معالجه اخلاقی حیوانات (PETA) است که برای حقوق حیوانات مبارزه می‌کند. پاملا در سالهای نوجوانی وقتی شاهد صحنه‌ای بود که پدرش را در حال سلاخی حیوانی که شکار کرده بود نشان می‌داد، به گیاهخواری روی آورد و از آن هنگام باز از هر غذایی که گوشت حیوانات درآن باشد پرهیز می‌کند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی مهرداد فلاحتگر
زندگینامه پاملا اندرسون

یکی از مبارزاتی که پاملا اندرسون در حمایت از حیوانات به راه انداخت، مبارزه برای جلوگیری از استفاده از پوست حیوانات برای استفاده در مُد و لباس‌های فانتزی بود. وی در سال ۱۹۹۹ اولین جایزه لیندا مک‌ کارتنی را بخاطر حمایت از حقوق حیوانات و مبارزاتش در راه جلوگیری از استفاده از پوست حیوانات را دریافت کرد. در سال ۲۰۰۳ در تصویری تبلیغی برای سازمان انسان‌ها برای معالجه اخلاقی حیوانات بصورت برهنه ظاهر شد.

پیام عکس که در پائین تصویر نوشته شده بود، این بود که: «من ترجیح می‌دهم تا برهنه باشم تا از پوست حیوانات در لباس‌هایم استفاده کنم». همچنین در ۲۸ ژوئن ۲۰۰۳، پاملا اندرسون درپشت ویترین بوتیک استلا مک‌کارتنی در لندن، به همراه چندی دیگر از فعالان حقوق حیوانات در اعتراض به استفاده طراحان مُد و لباس در استفاده از پوست حیوانات در طرح‌هایشان، بصورت برهنه برای ساعاتی ظاهر شد. بر روی تکه پارچه‌ای در کنارشان نوشته شده بود که «ما ترجیح میدهیم پوست عریان باشیم تا پوست به تن کنیم». این تظاهرات توجه بسیار زیاد مطبوعات انگلیس و جهان را به خود جلب کرد.

سینما

تسخیر بورلی هیلز (۱۹۹۱)
گل میمون (۱۹۹۳)
عدالت نارس (۱۹۹۴)
ارواح عریان (۱۹۹۵)
سیم خاردار (۱۹۹۶)
اسکوبی-دوو (۲۰۰۲)
پائلی شور مرده (۲۰۰۳)
فیلم ترسناک ۳ (۲۰۰۳)
بدون قانون (۲۰۰۵)
بورات: یادگیری فرهنگ آمریکایی برای پیشبرد ملت شریف قزاقستان (۲۰۰۶)

تلویزیون

بهینه سازی خانه (از سال ۱۹۹۱ تا ۹۳)
بی‌واچ (از سال ۱۹۹۲ تا ۹۷)
روزهای زندگی ما (۱۹۹۲)
وی‌آی‌پی (۱۹۹۸ تا ۰۲)
بی‌واچ: ازدواج به سبک اهالی هاوایی (۲۰۰۳)
استریپرلا (۲۰۰۳ تا ۰۴) (صدا)
پشته (۲۰۰۵ تا ۰۶)
۸ قانون ساده (۲۰۰۵)
مالیبو (در حال ساخت)

مطلب مرتبط:  بیوگرافی کلينت ايستوود
عکس های اینستاگرامی بیوگرافی پاملا اندرسون
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه