بیوگرافی محمود کریمی

5 سال پیش
Rate this post

بیوگرافی محمود کریمی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 حاج محمود کریمی از جمله مداحان معروف اهل بیت در تهران به شمار می‌آید. وی متولد ۱۳۴۷ در تهران و دارای دو فرزند بوده و مداحی را از سنین پایین شروع کرده است.

زندگینامه محمود کریمی

بیوگرافی محمود کریمی

فعالیت هنری

محمود کریمی از مداحان مشهور ایران به شمار می‌آید که از سنین پایین شروع به فعالیت در این زمینه کرده است و حال حاضر، جزو مداحان بیت مقام معظم رهبری به حساب می‌آید. در این مقاله به بررسی بیوگرافی حاج محمود کریمی می‌پردازیم.

بیوگرافی محمود کریمی

محمود کریمی از معروف‌ترین مداحان اهل بیت در تهران است. وی متولد ۱۳۴۷ در محله نظام آباد تهران بوده و از سن هفت سالگی وارد عرصه مداحی شد. صدای محمود کریمی به عنوان مداح برای اولین بار در یک مسجد در شاهین شهر اصفهان شنیده شده است. کریمی به نوعی شاعر و مرثیه سرا نیز هست و اکثر اشعار مداحی هایش را خودش می‌گوید. کریمی از شاگردان منصور ارضی به شمار می‌آید.

تحصیلات محمود کریمی

محمود کریمی دانشجوی انصرافی رشته مدیریت صنعتی از دانشگاه علامه طباطبایی است. وی تنها ۷۴ واحد از این رشته را گذراند.

شغل و فعالیت‌های دیگر محمود کریمی

محمود کریمی سال ۱۳۶۴ تا سال ۱۳۷۰ در دبستان محمد منتظری، معلم تربیتی بود. همچنین او علاوه بر مداحی، دارای شغل آزاد و مرتبط با فعالیت‌های صنعتی سنگ و سفال نیز بوده و به گفته خودش از این راه امرار معاش می‌کند. محل اصلی نوحه خوانی‌های حاج محمود کریمی “حسینیه امامزاده علی اکبر چیذر” در هیئت رزمندگان اسلام است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی مارک رافالو

خانواده محمود کریمی

محمود کریمی از یک خانواده مذهبی متولد شده است. تقی کریمی پدر محمود در سال ۱۳۶۱ در عملیات فتح المبین در جنگ ایران و عراق مفقودالاثر گردید. همچنین برادر او به نام ابوالفضل در سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ در شلمچه به شهادت رسید. محمود کریمی سه برادر دیگر نیز دارد. پس از شهادت پدر، محمود کریمی در مشاغلی همچون بنایی و نجاری، کارگری کرده است.

ازدواج و فرزندان محمود کریمی
حاج محمود کریمی در سال ۱۳۷۰ و در سن ۲۳ سالگی ازدواج کرده و دارای دو فرزند شامل یک پسر ۱۱ ساله و یک دختر ۴ ساله است.

شهرت حاج محمود کریمی

کریمی در سال ۱۳۸۲ به وسیله خواندن نوحه معروف ” عمو جون” به شهرت رسید. محتوای این نوحه درباره “عباس بن علی” است. همچنین نوحه خوانی وی به همراه سنج و دمام در سال ۱۳۹۱ در حسینیه امامزاده علی اکبر چیذر باعث معروفیت دوچندان وی گردید.

تیراندازی از خودروی محمود کریمی

یکی از اتفاقات زندگی محمود کریمی که منجر به جنجال‌ها و اظهار نظر‌های گسترده شد، حمله یک پژو ۲۰۶ به خودروی اودر دی ماه ۱۳۹۲ است. این حمله منجر به تیراندازی از جانب خودروی کریمی به خودروی حمله کننده در بزرگراه بابایی شد. کریمی پس از این ماجرا در مراسم ویژه‌ای به مناسبت ایام فاطمیه ۱۳۹۲ که در دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد، به مدت ۴۵ دقیقه به نوحه خوانی پرداخت که این موضوع انتقاد‌های گسترده‌ای به دنبال داشت.

فعالیت‌های سیاسی محمود کریمی

اگر چه محمود کریمی نسبت به دیگر مداحان معروف دیگر مانند ارضی و حدادیان،

مطلب مرتبط:  بيوگرافی فلامک جنیدی

اظهارنظر‌های سیاسی تند کمتری دارد، اما معتقد است که یک مداح باید در مورد

مسائل سیاسی تا حدی اظهار نظر و دخالت کند.

فعالیت‌های ورزشی محمود کریمی

کریمی در رشته‌های ورزشی جودو و کاراته به طور حرفه‌ای فعالیت دارد،

به طوری که در رشته جودو کمربند مشکی و دان ۲ و در رشته کاراته سبک شین ذن نیز کمربند مشکی و دان ۵ را دارا است.

کریمی همچنین به شنا نیز علاقه وافر دارد.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی محمود کریمی
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه