بیوگرافی باستر کیتون

4 سال پیش
بیوگرافی باستر کیتون
Rate this post

بیوگرافی باستر کیتون به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 جوزف فرانک کیتون متولد ۱۸۹۵ کنزاس ، یکی از مشهورترین و بهترین بازیگران طنز بی صدا بوده است. از سن ۳ سالگی به هنر وارد شد. هنر طنز را کیتون از پدرش در کودکی آموخت و در بزرگسالی نیز توانست آن را بکار گیرد. بیشتر دوران کودکی خود را در میشیگان گذراند ، در آنجا پدرش به او اموخت که چطور یک بازیگر شود.

زندگینامه باستر کیتون

بیوگرافی باستر کیتون

فعالیت هنری

کی حتی در اولین فیلم خود در سال ۱۹۱۷ ، ” The Butcher Boy ” نیز به شدت جذاب عملکرد ، در نقش کسی که توسط یک سگ گاز گرفته میشود.
اینقدر خوب عملکرد که تا دوسال بعد بادستمزد هفته ای ۴۰ دلار برای همان کارگردان کار میکرد. بعد از مدتی به او اجازه ی کامل داده شد که به بازی در دنیای فیلم بیشتر بپردازد.

در سال ۱۹۲۰ ، او به کار فیلم سازی پرداخت و برای مدتی دست از بازی کشید ، از جمله برنامه های کلاسیک او : One Week (1920), The Playhouse (1921) و Cops (1922) میباشد. در سال ۱۹۲۳ ، او به بازی در ” The Three Ages (1923)” پرداخت و بعد نیز در ” Sherlock, Jr. (1924)” حضور داشت. The General (1927) را میتوان بهترین خلاقیت او اشاره کرد ، مهندس راه آهنی که در جنگ داخلی مشغول به کار میباشد.
او کاملن مجبور بود که به کارگردانی و نویسندگی بپردازد. اما فروش ضعیف فیلم ها باعث میشد که چیزهایی دیگری ثابت شود.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی سوفیا کارسون

با وجود کشمکش ها و تلاشهای فراوان او در هالیوود بلاخره توانست به موفقیت های بالای برسد. در اواسط دهه ۱۹۲۰ ، کیتون یکی از مواردی راکه بیشتر بازیگرهای فیلم های بی صدای آن زمان تجربه میکردند نیز تجربه کند مانند چارلی چاپلین. دستمزد هفتگی اش به ۳۰۰۰ دلار رسید و خانه ی ۳۰۰ هزار دلاری را در بورلی هیلز ساخت. او حتی توانسته است که از تبلیغات به تنهایی بیش از ۱۰۰ هزار دلار بدست آورد. در سال ۱۹۶۶ کیتون بخاطر سرطان ریه در تخت خواب خود در کالیفرنیا جان سپرد.

فیلم‌شناسی

فیلم (۱۹۶۵)
پارتی شبانه دخترها (۱۹۶۴)
بی‌قیدوبند (۱۹۳۰)
فیلمبردار (فیلم) (۱٩٢٨)
استیمبوت بیل جونیور (۱۹۲۸)
جنرال (۱۹۲۶)
بتلینگ باتلر (۱۹۲۶)
به غرب برو (۱۹۲۵)
هفت شانس (۱۹۲۵)
نویگی‌تر (۱۹۲۴)
شرلوک جوان (۱۹۲۴)
مهمان‌نوازی ما (۱۹۲۳)
لاو نست (۱۹۲۳)
پلیس‌ها (۱۹۲۲)
خانه خالی از سکنه (۱٩٢۱)
بدشانس (۱۹۲۱)
اشاره هشداردهنده (۱۹۲۱)
همسایه‌ها (۱۹۲۰)
یک هفته (۱۹۲۰)
طعمه (۱۹۳۷)

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی باستر کیتون
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه