بیوگرافی آلیا

4 سال پیش
4.2/5 - (43 امتیاز)

بیوگرافی آلیا به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 الییا دانا هاگتون متولد سال ۱۹۷۹ میباشد . او بازیگر ، خواننده ، رقاص و مدل آمریکایی است . وی در بروکلین ، نیویورک متولد شده است و در دیترویت میشیگان بزرگ شده است .

زندگینامه آلیا

بیوگرافی آلیا

فعالیت هنری

در سن ۱۰ سالگی ، در برنامه های تلویزوینی هم چون “Star Search” بازی کرد و به عملکردی در کنار “Gladys Knight” پرداخت . در سن ۱۲ سالگی نیز ، قرار دادی را با جیم ریکوردز و هم چنین عمه اش بری هانکرسون برای حضور در “Blackground Records” بست. هانکرسون هم چنین به “R. Kelly” نیز معرفی شده است .بعد نیز او مربی دانا شد.

هم چنین در کنار اینها نویسنده ی موسیقی ها و تهیه کننده آلبوم های او نیز شد ، “Age Ain’t Nothing but a Number” . این آلبوم سه میلیون فروش در آمریکا داشت و در “Recording Industry Association of America (RIAA)” دو بار نامزش ذکر شد. بعد از اینکه با مربی خود بصورت غیر قانونی ازدواج کرد و این موضوع لو رفت ، دانا تصمیم گرفت که رابطه اش را قطع کند و با “Atlantic Records” قرار دادی را عقد کرد.

مهم ترین کارها

دانا هم چنین با “Timbaland” و “Missy Elliott” نیز همکاری داشته و آلبوم دوم خود را نیز “One in a Million” از طریق آنها ضبط کرده است ، این آلبوم نیز فروشی بالغ بر سه میلیون در آمریکا و هم چنین بیش از ۸ میلیون در دنیا داشت. در سال ۲۰۰۰ ، دانا در اولین فیلم خود “Romeo Must Die.” حضور یافت. هم چنین موسیقی فیلم را نیز خودش ساخت ، این موسیقی در زمره ی بهترین موسیقی های بیلبورد قرار گرفت و در بین ۱۰۰ موسیقی بهترین شد. دانا اولین هنرمندی است که توانسته چنین رتبه ای را بدست آورد. هم چنین نامزدی “Grammy Award” را نیز در نقش بهترین زن ” R&B Vocalist” بدست آورده است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی امیر غفارمنش

بعد از اتمام ” Romeo Must Die” ، دانا به بازی در فیلم “Queen of the Damned” پرداخت. در سال ۲۰۰۱ آخرین آلبوم خود را پخش کرد.
در ۲۵ آگوست ، ۲۰۰۱ ، دانا و هشت نفر دیگر در صانحه ی هوایی کشته شدند.

درگذشت
وی در روز ۲۵ اوت ۲۰۰۱ (میلادی) در مارش هاربور، جزایر آباکو، در کشور باهاما در اثر حادثه سقوط هواپیما در سن ۲۲ سالگی جان سپرد و پیکرش در نیویورک به خاک سپرده شد.

تاریخ تولد: ۱۶ ژانویهٔ ۱۹۷۹، بروکلین، نیویورک، ایالت نیویورک، آمریکا
تاریخ مرگ: ۲۵ اوت ۲۰۰۱، مارش هاربور، باهاما
نام کامل: Aaliyah Dana Haughton
نام دیگر: Babygirl

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی آلیا
4.2/5 - (43 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه