بیوگرافی لوکا مودریچ

5 سال پیش
بیوگرافی لوکا مودریچ
4.6/5 - (174 امتیاز)

بیوگرافی لوکا مودریچ به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی
لوکا مودریچ (کرواتی: Luka Modrić؛ زادهٔ ۹ سپتامبر ۱۹۸۵) بازیکن فوتبال اهل کرواسی است و تاکنون در تیمهای دینامو زاگرب، زرینسکی موستار، اینتر زاپاریسک و تاتنهام بازی کرده‌است و ۴۴ بازی ملی هم برای تیم ملی فوتبال کرواسی انجام داده‌است.

زندگینامه لوکا مودریچ

بیوگرافی لوکا مودریچ

زندگی شخصی

مادر مودریچ خیاط و پدرش یک ارتشی بود که پس از بازگشت از ارتش، به عنوان مسئول فنی در فرودگاه زادار مشغول به کار شد. مودریچ خود در سال ۲۰۰۰ او به آکادمی دینامو پیوست و پس از آن سه سال در زیرینیسکی بازی کرد. در حالی که تنها ۱۸ سال داشت در موستار تبدیل به بهترین بازیکن لیگ بوسنی هرزگوین شد. به دینامو زاگرب برگشت. بازی را در اینتر زاپارسیچ آغاز کرد و با این باشگاه قراردادی ده ساله بست. در سال ۲۰۰۶ دوباره به دینامو پیوست که در این باشگاه سه لیگ، دو جام حذفی و یک سو پرکاپ برد.

حضور در تیم ملی

نقش او در پیراهن تیم ملی فوتبال کرواسی با حضور اسلاون بیلیچ پر رنگ تر شد چرا که این مربی اعتقاد ویژه‌ای به استعدادهای او داشت و معتقد بود که لوکا، جانشین خلفی است برای نسل طلایی کروات‌ها در دهه ۹۰ که شوکر، بوبان و پرسینچکی را داشت.

مودریچ که لقب پرنده و کرویف بالکان را هم یدک می‌کشد، در یورو ۲۰۰۸ خود را به عنوان یک ستاره جهانی مطرح کرد. یک گل مثبت و دیدنی به اتریش زد و در بازی مقابل آلمان عملکردی درخشان داشت. در مرحله یک چهارم یک نمایش درخشان دیگر مقابل ترکیه داشت اما کروات‌ها در ضربات پنالتی اوت شدند، اما این باعث نشد که بخشی از تیم برتر تورنمنت نباشد. در یوروی اخیر، مودریچ در مقابل ستاره‌های اسپانیا، عملکردی درخشان داشت. کرواسی توسط سرخ‌ها در مرحله گروهی اوت شد. عملکردش در یورو ۲۰۰۸، نگاه چندین باشگاه را به خودش جلب کرد. در نهایت با ۲۱ میلیون یورو به تاتنهام پیوست تا تبدیل به گرانقیمت‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال کرواسی شود.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی روملو لوکاکو

انتقال به رئال مادرید

در سال ۲۰۱۳ با قراردادی ۳۰ میلیون پوندی از تاتنهام به رئال مادرید پیوست. در اولین فصل حضورش در رئال که با آخرین فصل حضور ژوزه مورینیو همزمان شده بود خیلی کم به بازی گرفته می‌شد. اما با پیوستن مربی ایتالیایی یعنی کارلو آنچلوتی همه چیز به نفع لوکا شد و او یکی از ارکان اصلی رئال در کسب لیگ قهرمانان اروپا و کوپادل ری بود. او در همین سال در تیم منتخب لیگ قهرمانان اروپا قرار گرفت.

افتخارات ورزشی بیوگرافی لوکا مودریچ

دیناموزاگرب

قهرمان لیگ برتر فوتبال کرواسی (۳ بار): ۲۰۰۵–۰۶، ۲۰۰۶–۰۷، ۲۰۰۷–۰۸
قهرمان جام حذفی کرواسی (۲ بار): ۲۰۰۷، ۲۰۰۸
قهرمان سوپر جام کرواسی: ۲۰۰۶

رئال مادرید
قهرمان لیگ قهرمانان اروپا: ۲۰۱۳/۲۰۱۴ — ۲۰۱۵/۲۰۱۶ — ۲۰۱۶/۲۰۱۷ — ۲۰۱۷/۲۰۱۸
قهرمان سوپرجام اروپا:۲۰۱۷/۲۰۱۶/۲۰۱۴
قهرمان جام باشگاه‌های فوتبال جهان: ۲۰۱۷/۲۰۱۶/۲۰۱۴
قهرمان کوپا دل ری: ۱۴-۲۰۱۳
قهرمان سوپرجام فوتبال اسپانیا: ۲۰۱۲/۲۰۱۷
قهرمان لالیگا:۱۷-۲۰۱۶

انفرادی
بهترین بازیکن لیگ بوسنی: ۲۰۰۳
امید سال فوتبال کرواسی: ۲۰۰۴
بهترین بازیکن از حاضر در لیگ کرواسی از نظر نشریات: ۲۰۰۵
بهترین بازیکن در لیگ کرواسی: ۲۰۰۷
بهترین بازیکن سال کرواسی: ۲۰۰۷، ۲۰۰۸، ۲۰۱۱، ۲۰۱۴
برترین تیم در مسابقات یورو از نظر یوفا: ۲۰۰۸
بهترین بازیکن سال در باشگاه تاتنهام: ۲۰۱۱
بهترين بازيكن جام جهانی: ۲۰۱۸

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی لوکا مودریچ
4.6/5 - (174 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه