بیوگرافی مجید واشقانی

4 سال پیش
بیوگرافی مجید واشقانی
Rate this post

بیوگرافی مجید واشقانی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

مجید واشقانی متولد ۶ خرداد ۱۳۵۹ در تهران یکی از بازیگران کم حاشیه ایرانی است که با سریال مسیر انحرافی به مخاطبان تلویزیون معرفی شد، اما نقش‌های متفاوت او در دو سریال هوش سیاه و میکائیل شهرت او را بیشتر کرد.

زندگینامه مجید واشقانی 

بیوگرافی مجید واشقانی

زندگی شخصی

مجید واشقانی دارای مدرک لیسانس مهندسی متالوژی است. به هیچ عنوان رشته تحصیلی خود را حتی از زمان دبیرستان و خواندن ریاضی فیزیک دوست نداشته و به اصرار مادرش تحصیلاتش را در این زمینه ادامه داده است. او بازیگری را از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۷۸ با حضور در کلاس‌های آزاد و بازیگری امین تارخ از اساتید بازیگری شروع کرده و سپس از همین کلاس‌ها وارد بازار کار حرفه‌ای شد. برای اولین بار وقتی عاشق سینما شد که فیلم بهشت پنهان ساخته آقای قدکچیان را در سینما دیده و شیفته بازی آقای ابوالفضل پور‌عرب شده است.

او بعد از حضور در یک نقش کمدی با نقش یک خلافکار در سریال هوش سیاه مخاطبان را غافلگیر کرد. بعد از آن مجید واشقانی در چندین سریال نقش پلیس را بازی کرد و بین طرفدارانش بیش از پیش محبوب شد. به گفته خودش از هفت سریالی که کار کرده‌است، سه مجموعه آن پلیسی بوده است؛ ماتادور، انقلاب زیبا و میکائیل. آخرین حضورش در تلویزیون بازی در سریال سارق روح به کارگردانی احمد معظمی است.

همچنین او در برنامه‌ای با نام پنجره‌ها در شبکه‌ی آموزش به عنوان مجری حضور داشته است.

وی در رابطه با مجری گری می‌گوید: «سابقه اجرای من به حدود ۱۴ و ۱۵ سال پیش برمی‌گردد. به نظرم اگر در هر زمینه‌ای استعداد، توانایی و انگیزه داشته باشید، می‌توانید آن کار را انجام دهید و هیچکس، نمی‌تواند بگوید چرا این کار را انجام می‌دهید.»

مطلب مرتبط:  بیوگرافی بهشاد مختاری
فعالیت‌های حرفه‌ای مجید واشقانی
سریال‌ها

سارق روح (۱۳۹۷) احمد معظمی
آنام (۱۳۹۶) جواد افشار
شبکه (۱۳۹۶) احمد معظمی
زیر پای مادر (۱۳۹۶) بهرنگ توفیقی
پشت بام تهران (۱۳۹۵) بهرنگ توفیقی
دیوار شیشه‌ای (۱۳۹۵) راما قویدل
آمین (۱۳۹۴) منوچهر هادی
میکائیل (۱۳۹۴) سیروس مقدم
انقلاب زیبا (۱۳۹۳) بهرنگ توفیقی
ماتادور (۱۳۹۲) فرهاد نجفی
کمین (۱۳۷۹) مسعود کرامتی
زیر هشت (۱۳۸۹) سیروس مقدم
هوش سیاه ۲ (۱۳۸۹) مسعود آب پرور
پایتخت ۱ (۱۳۹۰) سیروس مقدم
مسیر انحرافی (۱۳۹۱) بهرنگ توفیقی

فیلم‌های سینمایی و تله فیلم‌ها
هاری (۱۳۹۳)
ناسپاس (۱۳۸۸)
جنایت و جنحه (۱۳۸۴)
شور عشق (۱۳۷۹)
نیش عقرب
انتقام
زیر گنبد کلیسا
دست بازنده‌ها

ازدواج و همسر مجید واشقانی

مجید واشقانی هنوز ازدواج نکرده و مجرد است. عکسی از وی در کنار خانمی با عنوان همسر وی منتشر شده که واقعیت ندارد.

فعالیت ها و علایق شخصی

برنامه تلویزیونی
در بین برنامه‌های تلویزیونی بیننده پروپاقرص برنامه نود بوده و به نظرش این برنامه شاخ برنامه‌های تلویزیون است. از نظر او هنوز برنامه‌ای روی دست آن نیامده است. همچنین در بین تیم‌ها او طرفدار استقلال تهران است.

موسیقی
به گفته‌ی خود او همه نوع موسیقی گوش می‌دهد و بستگی به حال و هوایش دارد. موسیقی در زندگی روزمره اش نقش مهمی دارد و سعی می‌کند تا تمام آلبوم‌هایی را که به بازار می‌آید تهیه کند.

خواننده و بازیگر
رضا عطاران بازیگر طنز مورد علاقه‌ی اوست که کارهایش را خیلی دوست دارد. هم بازی و هم آثاری که کارگردانی می‌کند. در بین خواننده‌های مطرح در ایران به آهنگ‌های احسان خواجه امیری و محمد علیزاده علاقه دارد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی همفری بوگارت

کتابخوانی
به گفته‌ی خودش کتاب خواندن را خیلی دوست دارد به خصوص کتاب‌های تخصصی سینما. همچنین در اوقات فراغتش کتاب‌هایی با موضوع روانشناسی را مطالعه می‌کند و اقرار می‌کند که همیشه دوست داشته یک روانشناس شود.

و در آخر
مجید واشقانی به بازی کردن در کار‌های کمدی علاقه دارد، اما معتقد است فیلم‌های کمدی خوبی به او پیشنهاد نشده است و از طرفی معتقد است اگر به صورت پشت سر هم در فیلم‌های کمدی ظاهر شود در فاز کمدی باقی مانده و نقش‌های متنوع دیگری به او پیشنهاد نمی‌شود.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی مجید واشقانی
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه