بیوگرافی ایمی رایان

5 سال پیش
بیوگرافی ایمی رایان
Rate this post

بیوگرافی ایمی رایان به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 امی ریان در ۳۰ نوامبر ، ۱۹۶۹ در نیویورک بدنیا آمد. او برای یادگیری هنرهای تجسمی به دبیرستان منهتن رفت .

زندگینامه ایمی رایان

بیوگرافی ایمی رایان

فعالیت هنری

ریان در سریال ” The Wire” (2007) محصول شبکه ی HBO حضور داشت. در فیلم “Gone Baby Gone” به کارگردانی بن افلک نیز بازی کرد. ام هم چنین نامزد دریافت جایزه ی آکادمی اوارد و گلدن گلاب نیز بوده است.

امی از سن خیلی پایین در تئاتر مشغول به کار بود بعد از پایان تحصیلاتش در دبیرستان به کار در تئاتر مشغول شد البته این قبل از بدست آوردن نقشی حرفه ای در ” Biloxi Blues” بود. او برای بازی در برودوی ” The Sisters Rosensweig ” انتخاب شد که همین نیز باعث راه یافتن امی به ” Uncle Vanya” و نامزدی تونی اوارد بود. او هم چنین یک بار دیگر نیز بخاطر بازی در ” A Streetcar Named Desire” نامزد دریافت این جایزه شد و بعد تصمیم به ترک برودوی گرفت و کمی بعد به حرفه ی بازی در فیلم روی آورد.

امی در دهه ۱۹۹۰ در فیلم های زیادی نقش حمایتی داشت ، هم چنین که در بسیاری از برنامه های تلویزیونی به صورت مهمان بازی کرد ، در برنامه های جالبی مانند “۱۰۰ Centre Street” درام جنایی محصول شبکه A&E . اولین بازی قابل توجه امی ، ” Capote ” بود ، گرچه تا سال ۲۰۰۵ به نمایش در نیامد. توانایی اش در ایفای نقش با بازی نقش پلیس خوب افسر روزول در سریال پرمخاطره ی شبکه HBO ” The Wire” به نمایش درآمد. این بازی باعث شد که در میان بینندگان این سریال مشهور شود.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی جیمز نیوتن هاوارد
فیلم ها

در سال ۲۰۰۷ ، ریان در نقش ” Helene McCready” در ” Gone Baby Gone” به کارگردانی بن افلک بازی کرد. عملکردش در نقش مادری غافل و بد گمان از جنوب بوستون که دختر ۴ ساله اش را گم میکند ، باعث شد که نامزد دریافت جایزه ی آکادمی اوارد و گلدن گلاب بخاطر بهترین نقش حمایتی زن شود.

از دیگر کارهایی که قرار است امی در آنها به بازی بپردازد را میتوان فیلم جنایی ” Before the Devil Knows You’re Dead ” دانست.

تاریخ تولد: ۳ مهٔ ۱۹۶۹ (سن ۵۰ سال)، فلاشینگ، نیویورک، ایالت نیویورک، آمریکا
قد: ۱٫۶۲ متر
همسر: اریک اسلاوین (ازدواج ۲۰۱۱)
جوایز: جایزهٔ انجمن بازیگران فیلم برای بهترین ‌گروه بازیگری
کودکان: جورجیا گریسی اسلاوین

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی ایمی رایان
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه