بیوگرافی کیم وو چونگ

1 سال پیش
بیوگرافی کیم وو چونگ

بیوگرافی کیم وو چونگ به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 شرحکیم ووچونگ یا کیم وو جونگ رئیس سابق هیئت مدیره و مؤسس گروه سابق دوو درشهر تااگو کره به دنیا آمد، کیم در دوران کودکی، زمانی که یک پسربچه بود، به فروش روزنامه می‌پرداخت. یاری رساندن به خانواده‌اش در پی ربوده شدن پدرش در آن زمان برای مدت کوتاهی تقریباً تنها برعهده او بود.

زندگینامه کیم وو چونگ

بیوگرافی کیم وو چونگ

زندگی شخصی

پس از فارغ التحصیل شدنش در دانشگاهی در سئول او وارد یک شرکت بازرگانی کوچک شد و بعداً در صنعت پارچه و پوشاک تخصص یافت. کیم وو چونگ با ۵ نفر به عنوان همکارانش ، صنایعی در همین زمینه را ایجاد کرد. او با استفاده از اتصالات خود در هر دو گروه فارغ التحصیلانی که به همراه او‌ مدرک گرفته بودند و پشتوانه سیاسی که داشت ، موفق به انجام کارهایی نتیجه بخش شد و به صورت پیاپی بسیاری از شرکت های مختلف را خریداری کرد.

این اشتباه نیست که بگوییم این گروه در ابتدا بر پایه ی شرکتهایی که خریداری شده بودند ساخته شده است. در واقع اینجاست که باید به قدرت قانون جذب و نتایجی که موجب می شود ایمان آورد. کیم بر این قانون معتقد بود و همواره باور داشت که قرار است در زندگی خود روزهای پر از موفقیت و شکوفایی را ببیند و با اندیشه هایی مثبت که در ذهن خود می پروراند مثل جادوگری بود که شرکتهای نزدیک به ورشکستگی را به ماشینهای نقدی پی در پی تبدیل کرد.

با شرکتی که ۳۰ سال سابقه داشت ، تا دهه ۹۰ ، گروه دوو در فهرست دارایی ها شماره ۲ درآمدها ، شماره ۳ درآمدها قرار گرفت ، این دستاوردی باورنکردنی بود برای هر کسی که آگاهی از چگونگی سایر ۳ شرکت بزرگ کره ای یعنی (هیوندای ، ال جی ، سامسونگ) داشت که هر کدام از آنها در طی چند سال و پشت سر گذاشتن چه مراحلی به اینجا رسیده بودند.

فراز و نشیب های زندگی کیم وو چونگ

اما أوضاع برای کیم جونگ وو همیشه بر وفق مراد نبود. رسیدن به موفقیت های بزرگ هزینه های زیادی در پی دارد و باید فراز و نشیب های بزرگی را پشت سر گذاشت و اگر در راه رسیدن به موفقیت، هنگام رو به رویی با شکست امید و انگیزه خود را از دست بدهیم و منفی بافی در ذهن خود انجام دهیم به هیچ چیز نخواهیم رسید. کیم جوونگ وو هم در این راه دچار فراز و نشیب های بسیار سختی شد. او به دلیل ساختار مالی نسبتاً توخالی ، حتی اگر بیشترین تعداد دفاتر شعبه خارج از کشور را هم دایر کرده بود، هنگامی که بحران مالی آسیا به وجود آمد ، گروه ناپایدار دوو سقوط می کرد و دوام نمی آورد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ریچارد فاینمن

او پس از این بحران مجبور شد نزدیک به ۵۰ شرکت تقسیم بندی شده را بفروشد ، و فقط به شرکتهای بزرگ توجه داشت. اگر کیم جونگ وو رویاهایش بزرگ نبود و در ذهن و وجود خود خیال پردازی راجع به آینده اش نمی کرد هرگز دست به این تلاش ها نمی زد. او با تمام توان در هنگام شکست فکرش را به کار گرفت تا بهترین کار را انجام دهد. بلند پروازی های کیم جونگ وو که باعث جذب موفقیت به سمت او شد.

کیم در هنگام ورشکستگی در فهرست اینترپل برای تبعید قرار داشت. میزان هنگفت و باورنکردنی از بدهی به کارمندان و شرکت ها داشت که باید پشت سر می گذاشت.

بررسی قانون جذب در زندگی کیم وو چونگ

شما برای اینکه به باور قانون جذب برسید فقط ذره ای خود را در جایگاه کیم جونگ وو در این بحران تصور کنید. چه می کردید؟

اگر فکر میکنید که پا پس می کشیدید و دست از تلاش برمی داشتید یا حتی ذره ای ترس به دلتان راه میدادید باید به شما بگویم که متاسفانه آرزوها و خواسته هایتان تحقق پیدا نخواهند کرد. اما اگر فکر می کنید که در این شرایط فکرتان به کار می انداختید و در پی تلاش برای گذر از این مخمسه بودید باید بگوییم که شما موفقیت های بسیار زیادی را در پی دارید فقط کمی بیشتر تمرین کنید و از بزرگان درس بگیرید.

کیم جونگ وو بلافاصله پس از بازگشت به کره جنوبی در ۱۴ ژوئن ۲۰۰۵ دستگیر شد و به دلیل آسیب رساندن به ملت از همگان عذرخواهی کرد و مسئولیت کامل برای فروپاشی این گروه را پذیرفت ، و افزود که او آماده است هر آنچه که مقامات برای او دارند ، را بپذیرد. در ماه مه ۲۰۰۶ ، وی پس از آنکه به جرم اتهامات از جمله اختلاس و تقلب در حسابداری شناخته شد ، به ۱۰ سال زندان محکوم شد. ۲۱ تریلیون وون (۲۲ میلیارد دلار) از ثروت وی توقیف شد و وی ۱۰ میلیون هم علاوه بر آن مبالغ نیز جریمه شد.

عفو شدن توسط رئیس جمهور

با استناد به نگرانی هایی برای او ، حکم وی به ۸ سال کاهش یافت. سپس در ۳۰ دسامبر ۲۰۰۷ ، توسط رئیس جمهور رو مو هیون عفو شد. روسای جمهور کره جنوبی بطور سنتی عفو های سال جدید را می بخشند.

یعنی هر سال جدیدی که می آید سران کشور به رسم سنتی برای عده ای از جرایم عفو قائل می شوند. کیم جونگ وو فقط یک نام خانوادگی در آسیای شرقی نیست ، کیم وو چونگ یک داستان کلاسیک از موفقیت فردی است که به توانایی هایش ایمان داشت و تمام انرژی های مثبت را در این راه به خود جذب کرد. شرکت دوو بدون کیم‌ جونگ وو و راهی که برای جذب موفقیت پیدا کرده بود تاسیس نمیشد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ویکتور ورم

در اوایل کارش ، کیم برای خرید شرکت های مشکل دار و چرخاندن آنها و راه اندازی دوباره ی آنها به شهرت رسید.

او پس از مدتی به عنوان “امپراتور اختاپوس” شناخته شد و ریاست کنگلومرا را تولید کرد ، همه چیز را از پیراهن های نایلونی گرفته تا اسلحه ها و کشتی ها تولید می کرد.

در سال ۱۹۹۶ ، که در آن زمان کیم ۶۰ ساله بود ، دوو ادعا کرد فروشی معادل سالانه ۶۰ میلیارد دلار به آمریکا دارد.

کیم در زندگینامه خود گفت: “من می توانم پول در همه جا بوجود بیاورم.” او همچنین ادعا کرد که کاری جز کار و تلاش برای موققیت نکرده است. تنها تعطیلات او تا به حال نیم روز برای عروسی دخترش بود.

آیا آرزوهایی واقعی در سر دارید؟

در اینجا باز هم کمی به خودتان فکر کنید. آیا آنقدر رسیدن به خواسته هایتان ارزشمند است که بتوانید دست از تفریحات و تعطیلاتتان بزنید؟ همانطور که گفته شد رسیدن به موفقیت هزینه دارد. تا زمانی که واقعا ندانید که چه چیزی می خواید و قلبا برای رسیدن به آن تلاش نکنید کاری را از پیش نمی برید.

با توجه به برخی گزارش ها ، صنعت تولید پیراهن و کشتی خوب بود ، اما کیم بیشتر دوست داشت بازیگر اصلی صنعت خودرو باشد.

دوو موتور شرکتی بود که کیم جونگ وو در سال ۱۹۸۲ خریداری کرد و آن را نام گذاری کرد. او در این شرکت در درجه اول ماشین های جنرال موتورز را تحت مجوز ساخت.

جنرال موتورز سهام خود را در دوو موتور خریداری کرد ، اما خیلی زود به مشکل برخورد و با اعتراض هایی وخیم مبنی بر بدهی که در شرکت انباشته شده بود رو به رو شد.

خیلی زود پس از آن ، کیم – که تمایل چندانی به تمایلات خودی و خودکامه نداشت – اعلام کرد که بدون قلاب های جنرال موتورز ، می تواند آن را به یکی از ۱۰ خودروساز برتر جهان تبدیل کند.

بررسی یک ناکامی

کیم وو چونگ می خواست که به یک برند جدی بین المللی اتومبیل تبدیل شود – او در تحقق این آرزو نا کام ماند اما بازهم دست بردار نبود و به دنبال راهی برای درخشیدن در سطح بین المللی بود.

او معتقد بود که خطوط اعتباری گسترده اش باز خواهد ماند. اما وقتی سئول مجبور به تحریم وثیقه صندوق بین المللی پول شد ، رابطه صمیمانه بین بانک ها ، سیاستمداران و صنعتگران کره جنوبی به هم ریخته شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی یاروسلاو هیروفسکی

اما با تمام این اوصاف و سختی هایی که کیم جونگ وو در مسیر خود داشت همواره به دنبال راه چاره و فراری بودی که از مخمسه های پیش رویش فرار کند.

نتیجه
شما وقتی که هدف مشخصی داشته باشید و رویای آن را در سر بپرورانید هرچقدر هم که بتوانید پیشرف کنید در این راه و به موفقیت های کوچک و غیر اصلی دست یابید برای رسیدن به موفقیت های بزرگتر بیشتر تشنه می شوید.

همانطور که کیم جون وو رویای رسیدن به خط تولید موتورهای شرکت خودش را داشت

با اینکه موفقیت های بسیار زیادی کسب کرد در این راه اما از هدف اصلی خود دست نکشید

و با تمرکز فراوان بر روی خواسته هایش و جبران کردن مشکلات و نشیب های بوجود آمده در

این راه توانست به هدف اصلی خود برسد.

بزرگان بسیار زیادی همچون کیم جونگ وو هستند

که توانسته اند با جذب مثبت ترین افکار و اتفاقات به موفقیت هایشان دست یابند.

شما با مطالعه ی زندگی نامه ی آنها و روش هایی که به کار برده اند میتوانید به یادگیری

قانون جذب کمک کنید.

اقدام‌ها

تأسیس شرکت دوو، ۱۹۶۷
به عهده گرفتن قراردادهای ساختمانی غیر نظامی در لیبی
ساخت کارخانه لاستیک سازی در سودان
ساختن خطوط راه‌آهن به سفارش حکومت ایران در دوران جنگ ایران و عراق
سفر به ایالات متحده، در ۱۹۷۰
شروع فعالیت دوو در صنایع سنگین، ۱۹۷۶
خرید پالایشگاه نفتی آنت‌ورپ بلژیک در زمان ورشکستگی آن در ۱۹۸۴ (میلادی)
خرید یک کارخانه کشتی‌سازی به درخواست حکومت کره، در سال ۱۹۹۱ که ۱۱ سال بعد به سود رسید.
سفر به کره شمالی در ژانویه ۱۹۹۲
عقد قرارداد با شرکت فروشگاه‌های پوشاک سیرز در ایالات متحده برای تأمین اجناس فروشگاه‌های این شرکت.
خرید، بازسازی و بازگشایی کارخانهٔ منسوجات در ویتنام

تاریخ تولد:

۱۷ دسامبر ۱۹۳۶

دئگو

کرهٔ جنوبی
تاریخ مرگ:

۹ دسامبر ۲۰۱۹

Ajou University Hospital

سوون

کرهٔ جنوبی
همسر:

Chung Hee-ja

(ازدواج ۱۹۶۴)
درگذشت:

۹ دسامبر ۲۰۱۹

(۸۲ سال)
کتاب‌ها:

Every Street is Paved with Gold: Success Secrets of a Korean Entrepreneu، Sang farsh-i har khīyābān az talāst
کودکان:

Kim Seon-hyup

کیم شین یانگ

کیم شین جی

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی کیم وو چونگ
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه