بیوگرافی سینا ولی الله

2 سال پیش

بیوگرافی سینا ولی الله به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 سینا ولی الله مجری و کمدین معروف ایرانی زاده ۲۵ مهر سال ۱۳۵۲ در تهران است. او در کشور امارات به تجارت و مجری گری مشغول است.

زندگینامه سینا ولی الله

بیوگرافی سینا ولی الله

فعالیت هنری

مادر سینا قبلا در وزارت ارشاد کار می کرد و پدرش نیز در شرکت برق شغلی داشت. سینا ولی الهه یک خواهر و یک برادر دارد.

سینا ولی الله یکی از تاجران معروف در شهر دبی است که سال ها در کار ساخت و ساز برج های بلندمرتبه و املاک در شهرک های دبی است و همچنین در شبکه رادیوجوان فعالیت دارد.

این بازیگر مدرک لیسانس گرافیک و فوق لیسانس ارتباطات دارد. او در حال حاضر در شهر دبی زندگی می کند.

ازدواج با ثمینه همسر سینا ولی ﺍلله

سینا ولی الله در سال ۲۰۰۸ با خانمی به نام ثمینه شهیم ازدواج کرده است. حاضل ازدواج آنها، دختری به نام دیبا می باشد. ثمینه روانشانس و استاد دانشگاه در انگلستان می باشد.

خلاصه ای از زندگی سینا ولی ﺍلله

سینا از کودکی علاقه زیادیی به نقاشی داشت و به همین منظور پدر و مادرش او را به کلاس نقاشی فرستادند و او بطور حرفه ای تا نوجوانی نقاشی کی کرد. او در ۱۶ سالگی توسط پدرش به یکی از سریال های کودکانه برده شد و به جای یکی از شخصیت های سریال کارتونی گویندگی کرد.

استخدام سینا در صدا و سیما

او در دهه ۸۰ بعد از اتمام دانشگاه برای طراحی صحنه و دکوراشیون از طریق آگهی به صدا و سیما رفت و استخدام شد. او بعد از انجام چند کار طراحی و به دلیل صدای بم و خاصی که داشت به رادیو برده شد و برای مدتی در رادیو به عنوان گوینده فعالیت کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ندا جناب

بعد از کار گویندگی او مورد توجه مدیران صدا و سیما قرار گرفت و به شبکه های مختلف رفت و در شبکه جام جم حضور پیدا کرد. او در چند برنامه جام جم به عنوان مجری فعالیت کرد و سپس به قسمت ورزشی شبکه رفت و برنامه های ورزشی را جارا کرد.

اجرای خوب و تسلط بر کلام و همچنین تن صدایی که داشت باعث شد که از طرف جشنواره رادیو و تلویزیون ایران در سال ۱۳۸۳ برای دریافت برترین گوینده رادیو کاندید شود.

مهاجرت سینا از ایران و پیوستن به شبکه های ماهواره ای

او پس از مدتی در شبکه ماهواره ای پی ام سی PMC

که یکی از شبکه های معروف پخش موسیقی است رفت

و در سال ۱۳۸۴ یکی از مجریان این شبکه شد.

در سال ۱۳۸۸ او با کانال فراسی وان قرارداد نوشت و بعنوان مدیر این شبکه و همچنین مجری در آنجا فعالیت کرد. او تهیه کنندگی خیلی از برنامه های Farsi 1را نیز بعهده داشت. او با اجرای شوی چند شنبه با سینه زا سال ۲۰۱۳ توانست بسار محبوب شود. این برنامه با موضوعی طنز و کمدی از چهره های مختلف دعوت به عمل می آورد.

بعد از مدتی شبکه فارسی وان تعطیل شد

و سینا این بار به شبکه رادیوجوان رفت

و برنامه خود را در شبکه آر جی به نام سینا شو ادامه داد.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی سینا ولی الله
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه